Regulamin Turniejów w Środę

Regulamin rozgrywek “ Turniej w Środę”

 1. Turnieje będą odbywać się w każdą środę o godz.18:00 w Snooker Klubie w Zielonej Górze.
 2. W turnieju zagrać może każdy – nie ma żadnych ograniczeń –  który ureguluje wpisowe, zaakceptuje regulamin turnieju oraz wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 3. Zapisy przyjmowane są do godziny 18:00. O 18:00 zamykana jest lista startowa. Od południa będą dostępne zapisy on-line. Losowanie najpóźniej 18:02. Po tym terminie nie ma możliwości zapisania się na turniej.
 4. Wpisowe wynosi 16zł.
 5. Zawody będą rozgrywane w odmianę 8 bil wg. przepisów Polskiego Związku Bilarda. Dopuszcza się możliwość zmiany odmiany.
 6. Turniej będzie się odbywał na zasadzie fair play, brak tolerancji dla zachowań agresywnych i niekulturalnych. Strój dowolny.
 7. Rozgrywki będą odbywały się w systemie trzech rund (dopuszcza się cztery rundy) oraz systemie pucharowym na 12 osób. Dopuszcza się zmianę systemu rozgrywek.
 8. Zasady, które obowiązują na turnieju:
  1. W przypadku gry gracz nie będzie w gotowości do podjęcia gry w czasie 3 minut od otrzymania powiadomienia zalicza się jedną partię przegraną. W czasie 6 minut cały mecz uznaje się za przegrany do zera. Szczegółowe czasy dostępne są na stronie z wynikami turnieju oraz u sędziego.
  2. W przypadku gdy gracz nie będzie posiadał aktywnego telefony komórkowego przy sobie, zobowiązany jest do pilnowania tablicy z wynikami. Wtedy czas będzie liczony od czasu startu meczu.
  3. Gracz, który celowo i często będzie wykorzystywał limit czasu do rozpoczęcia meczu będzie miał zastosowany skrócony czas limitu, odpowiednio 2 i 4 minuty. Zostanie o tym fakcie wcześniej powiadomiony.
  4. Kolejność meczy jest z góry ustalona i dostępna w tabeli wyników. W przypadku gdy gracz gra jeszcze mecz, będzie rozpoczynał się następny mecz, w którym gracze są dostępni. Stół na którym będzie rozgrywany mecz wybierany jest na zasadzie “pierwszy wolny”. Wyjątek stanowią mecze w których uczestniczy sędzia, rozgrywane są na stole nr 1.
  5. Mecze o ćwierćfinał rozpoczynają się jednocześnie. Mecze ćwierćfinałowe rozgrywane są od razu po skończeniu meczu wcześniejszego i na tym samym stole co mecz o ćwierćfinał. Nie przysługuje przerwa między tymi meczami.
  6. Mecze półfinałowe rozpoczynają się równocześnie.
  7. Mecz finałowy zawsze rozgrywany przy stole nr 4 (transmisja video)
  8. Opuszczenie turnieju bez uprzedzenia organizatora – będzie karane bardzo surowo.
  9. Czasami turniej będzie dokumentowany fotograficznie, a zdjęcia umieszczane na profilu ZLB w portalu Facebook lub serwisami powiązanymi z ZLB. Każdy zawodnik przystępując do turnieju zgadza się na publikację. Wyjątkowo można usunąć znacznik osoby na zdjęciu.
  10. Każdy gracz na prośbę organizatora wykona zdjęcie profilowe na potrzeby strony z wynikami turnieju. Możliwe jest dostarczenie innego zdjęcia gracza.
  11. Nieprzestrzeganie zasad sportowego zachowania będzie karane bardzo surowo.
  12. Nieprzestrzegania zasad regulaminu będzie oznaczało nałożenie kary dyscyplinarnej.
  13. Brak podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych będzie wiązało się z niedopuszczeniem zawodnika do turnieju.
 9. Przewidziane kary dyscyplinarne:
  1. Ostrzeżenie.
  2. Jedna lub dwie przegrane partie w następnym lub następnych meczach.
  3. Jeden mecz oddany walkowerem – następny.
  4. Zawieszenie na jeden lub więcej turniejów.
  5. Nie dopuszcza się kar finansowych.
  6. Dopuszcza się możliwość wyboru kary przez zawodnika.
  7. Organizator może nałożyć karę nie objętą regulaminem, w zależności od zawodnika oraz złamania regulaminu.
 10. Dodatkowo. wprowadza się Jackpota na następujących zasadach:
  1. przed turniejem odbędzie się losowanie osoby, która będzie mogła podjąć próbę opisaną w pkt. 10.3, jeżeli ta osoba wykona nieudaną próbę, losowana będzie następna osoba, jeżeli zostanie wylosowana poprzednia, to losuje się ponownie (z powodu możliwości dwóch losów). Losowanie drugiej osoby przy puli wyższej od 200 zł.
  2. wykupienie losu kosztuje 2,00zł. Każdy może wykupić maksymalnie dwa losy, przez co zwiększa szansę na wylosowanie.
  3. próba wygrania Jackpota będzie polegała na wbiciu określonej liczby bil. Ilość bil do wbicia zależna jest od aktualnego w danym dniu wskaźnika. Za każdym wygranym jackpocie maksymalna liczba bil wzrasta o jedną bilę.
  4. jeżeli próba nie skończy się udanie, pula przechodzi na następny turniej, tzw. kumulacja. W przypadku gdy kwota będzie przekraczać 700zł, kwota powyżej przechodzi do następnej puli.
 11. Wszystkie wyniki turniejów (także wyniki “na żywo”) będą dostępne na stronie www.zlb.zgora.pl.
 12. Możliwe zmiany regulaminu będą ogłaszane w serwisach związanych z Zielonogórską Ligą Bilarda.
 13. Regulamin wchodzi w życie z dniem 30.07.2014r. i obowiązuje do czasu zakończenia “Turniejów w Środę”.
 14. Wszelkie pozostałe decyzje dotyczące turnieju podejmuje Sędzia Główny z możliwością konsultacji z właścicielem  lokalu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s